A nagyszőlősi Mennybemenetel plébánia is csatlakozott a június 2-ára meghirdetett világméretű szentségimádáshoz. Az összesen 900 helyszín egyike a Kapisztrán Szent János kolostortemplom volt ahol együtt imádkozhattunk abban a tudatban, hogy velünk együtt több ezren fohászkodnak az Úrhoz ugyan ebben az időben. A szentségimádás alatt Magyar Gergely atya az úrnapi körmenet négy evangéliumi részét olvasta fel s mindegyikhez egy-egy elmélkedést mondott. Ezekhez szentségi énekeket énekeltünk. Ezáltal jobban rá tudtunk készülni Úrnapja ünnepére.

A szentségimádás befejeztével szentségi áldásban részesültünk, ezt követően pedig szentmisére került sor, melyet Magyar Gergely atya mutatott be.

Szviscsu Marina

Majnek Antal püspök kérésére egész egyházmegyénkben minden egyházközség csatlakozott ehhez a szentségimádási felhíváshoz; volt, ahol egyórás, volt, ahol többórás, és volt, ahol egész éjszakás szentségimádást tartottak a hívek. Köszönjük a nagyszőlősi egyházközség beszámolóját, és szívesen várjuk máshonnan is a visszajelzéseket, lehetőleg fényképpel, a jövőben is. A 2020-as budapesti eucharisztikus kongresszusra készülve várhatóan több ilyen szentségimádási alkalomra is sor kerül az elkövetkező két évben, tehát lesz alkalom beszámolni arról, hogyan valósultak meg ezek az egyes egyházközségekben.