24 червня єпископ Микола Лучок ОР взяв участь у відзначенні сотої річниці інтронізації Мукачівської ікони Пресвятої Богородиці.
З цієї нагоди у монастирі св. Миколая оо. Василіян відбулася Архієрейська Божественна Літургія. Очолив її Глава УГКЦ архієпископ Святослав Шевчук у співслужінні Мукачівського єпископа владики Теодора Мацапули.
Під час богослужіння теж співслужили єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл Лущак, Харківський екзарх УГКЦ владика Василь Тучапець, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре в Римі владика Іриней Білик, римо-католицький єпископ Мукачівської дієцезії Микола Лучок та численна кількість душпастирів.
Святкування відбулося в день, коли Католицька Церква відзначає урочистість Народження Йоана Хрестителя.
«Це свято є святом здатності людини прийняти Боже слово, почувши його, а відтак зробити його діяльним у своєму житті. Те Боже слово, яке нам проголошує сьогодні Церква, треба не лише слухати, але й чути. Треба його прийняти, а тоді відбудуться дивні речі, коли ми побачимо, що Боже милосердя сильніше за нашу духовну безплідність», — сказав Блаженніший Святослав у проповіді.
Після Літургії була зачитана грамота благословення Папи Лева XIV для протоігумена о. Франциска Онисько та всіх василіян провінції святого Миколая і вірян, які взяли участь в урочистості.
Фото: Вікторія Вайс/Veritas





