Július első szombatján tartották Kőrösmezőn Péter és Pál apostolok ünnepét, amely a liturgikus naptár szerint június 29-re esik. Az ünnepi szentmisét az egyházmegye apostoli kormányzója, Lucsok Miklós OP püspök mondta. Az ünnep keretében a püspök atya megszentelte az felújított szentélyt is.

Az ünnepre a helyieken kívül sokan érkeztek más egyházközségekből is: Aknaszlatináról, Gyertyánligetről, Rahóról, Szvidovecből, Zipzeraiból, Terebesfejérpatakról, valamint eljöttek a kőrösmezői görögkatolikus közösség hívei is.

Prédikációjában Miklós püspök az evangéliumban, Jézus szájából elhangzott kérdésekre irányította a figyelmet: „Kinek tartanak engem az emberek?” és „Ti kinek tartotok engem?”. „Amikor elmondjuk, hogy ki mit mondott, akkor információt adunk át” – mondta a püspök. „ De vajon megosztjuk-e, mit mondott nekem személyesen Jézus? Ki vagyok én neked, kérdezi Jézus tőlünk is. Sokat beszélünk másokról, de azt nem osztjuk meg, amit mi tapasztalunk. Gyakran nem osztjuk meg azt, hogyan tapasztaljuk meg Istent az életünkben. Mit hoz Jézus az életedbe? Ki Ő számodra?” – tette fel a kérdéseket a püspök atya, és arra bátorított mindenkit, hogy válaszoljon azokra.

A szentmisén koncelebrált Mankovics Sándor és Szulincsák Sándor esperes atyák, Snep Roman atya és Holotyuk Jurij atya, akit Kőrösmező káplánjává neveztek ki, valamint Gerzanics Szergij irodaigazgató és Kudrics Vitalij, a helyi görögkatolikus közösség plébánosa.

A templombúcsú ünnepére befejeződtek a felújítási munkálatok, melynek során kívülről megszépült a templom épülete: a falakat és a tetőt lefestették, valamint kicserélték a vízelvezető csöveket. A javítási munkálatok még tavaly elkezdődtek a belső javításokkal és a szobrok helyének megváltoztatásával.

A templombúcsú ünnepi légkörét a 17 órakor kezdődő koncert tette még emelkedettebbé. A Szemak Viktória kántor vezette egyházközségi kórus ukrán, magyar és latin nyelvű darabokkal örvendeztette meg a nagyszámban összegyűlt zenekedvelő közönség fülét.  A koncertprogramban közreműködött Olekszandr Reparuk és Emilia Milcsevics, akik harmonikán és gitáron játszottak.

Forrás és fényképek: egyházközség facebook oldala

Kisfilm: Weiss Viktória