Kettős ünnep a beregszászi római katolikus templomban

beregszaszSzázhetven éve szentelték fel a beregszászi római katolikus Szent Kereszt felmagasztalása templomot. A jubileum alkalmából Majnek Antal, a Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye püspöke volt az egyházközség vendége, egyben a szentmise főcelebránsa.

A szertartás elején Molnár János beregszászi esperes-plébános köszöntötte a püspök atyát.

– November elseje kettős ünnep egyházközségünk számára. Először is megemlékezünk az Egyház összes szentjéről, ezenkívül ma ünnepeljük templomunk felszentelésének emléknapját is, melyet Hám János szatmári püspök szentelt fel 1846. november elsején. Ez a szentmise hálaadás is az elmúlt százhetven évért és Isten kegyelméért. Az Ő áldását kérjük a megmaradásért – mondta köszöntő beszédében Molnár János.

Majnek Antal arra buzdította a híveket, hogy Mindenszentek napján ne csak az Egyház által elismert szentekre gondoljanak, hanem azokra az elhunyt szeretteikre, akik az örök boldogság reményében éltek, hiszen akik mindennél jobban vágynak az Istenre, Őrá szomjaznak, azok el is fognak jutni az örök életre. Hozzátette, mi is éljünk hasonlóképpen: a mulandó dolgok helyett vágyjunk a jóra, az örökre, az Istenre, így mi is eljutunk Hozzá, az Örök Hazába.

A szentmise végén Bárdos Márk elszavalta Reményik Sándor „Templom és iskola” című költeményét.

Bundáné Fehér Rita
Kárpátalja.ma