20 червня цього року у Центрі психологічної та духовної підтримки «Силуан» відбулася чергова зустріч курсу для катехитів Мукачівської дієцезії по опрацюванню дитячого горювання.
Навчання на цьому курсі проводить фахівець по ментальному вихованню дітей, педагог Єва Алберт з Угорщини. Цього разу ньому взяло участь 12 катехитів, серед яких були як україномовні та угорськомовні.
Бесіди, що виникали впродовж цього дня навчання, виявили наскільки важлива ця тема, наскільки група переживає дитяче горювання в особистому житті, а навіть не опрацьоване горювання в своєму житті.
Одноденне навчання складалося з теоретичних лекцій, що відбулися до обіду. В основному йшла мова про втрату когось близького в сім’ї. Теж була практика, що мала місце після обіду. Всі учасники курсу могли опрацювати і пройти через те, чим займаються з дітьми індивідуально, а також з групами при їхніх зустрічах.
Одна катехитка щиро поділилася власними враженнями від навчання: «Я повернулась додому з відчуттям наповнення і тихої радості. Дуже дякую за організацію цього курсу, за нові і такі потрібні знання, за цікаві практичні заняття, під час яких могла наново прожити щось своє таємне й особисте… Дуже щира і приємна атмосферу була в групі, комфортні умови і чудова організація. Маю надію що такі навчання будуть частіше. Також щира подяка нашому керівнику пану Йосипу за організацію і пані Єві за її досвід, яким вона з нами щиро ділилася. Це було дуже цінно!».
Єва Алберт вже проводила подібне навчання у нашій дієцезії для двох груп катехитів, а на цей раз це була третя зустріч з новою групою людей. Організацією займається катехитичний офіс Мукачівської дієцезії в особі директора постійного диякона Йосипа Рогожана.





