У суботу, 20 червня, у каплиці святого Йосифа при кафедральному соборі у м. Мукачево відбулася зустріч єпископа Миколи Лучка ОР з вірянами.

Захід розпочався о 15:00 годині з Коронки до Божого милосердя. Ця молитва поєднала всіх – і присутніх у каплиці вірян, і тих, хто приєднався через трансляцію. Натомість наступна програма була доступна тільки офлайн.

Це вже не перша зустріч такого формату, але завжди до цього проводилася у катедрі, а тепер зміна локації сприяла родинній близькості вірян з єпископом у невеликому просторі древньої каплиці, що є пам’яткою архітектури.

Цього разу центром роздумів під час конференції Мукачівського ординарія стало Пресвяте Серце Ісуса, рік якого триває у Римсько-Католицькій Церкві.

«Для чого нам молитися? Що відбувається? Хто твій скарб?..» – підіймав питання єпископ Микола та ділився власними роздумами. «Ми втікаємо від свого серця… Під час молитви ми можемо пройти через шлях розбурханості». Таким чином можемо зрозуміти своє серце та заспокоїтися.

«Єпископ заохотив до того, щоб шукати насамперед Царство Боже, – розповідає учасниця зустрічі Вікторія. – Він сказав, що є дві речі, які не дають нам жити: коли ми когось скривдили і коли нас скривдили. Але варто пам’ятати, що ми створені бути зʼєднані з Богом, щоб добро і любов було потоком».

Після конференції віряни мали змогу поставити питання єпископу про наболілі життєві труднощі та отримали не просто відповіді, а слова, що спонукають до дій, до прийняття рішень.

Вдячний за цю зустріч, парафіянин з Мукачева пан Василь каже: «Найбільше для себе взяв, що спочатку потрібно шукати Царство Боже, а все інше тоді стане на свої місця. Часто ми ставимо на перше місце свої справи, плани, турбуємося про матеріальний стан… а Бога відкладаємо на потім, на пізніше, може на пенсії.. Але “потім” може так і не настати, бо благословенний час є сьогодні.

Зачепили слова про те, що не варто жити постійними переживаннями за майбутнє, бо так втрачаємо теперішній момент “тут і зараз”. Також задумався над тим, що справедливість не завжди знайдеш у світі, тому важливо більше працювати над власним серцем.

Прості, але важливі речі: читати щодня Євангелія, вийти рано в огород, побути на одинці, більше довіряти Богові, менше журитися. Саме з таких простих кроків починаються великі зміни».

Текст: Тетяна Решетар
Фото: Вікторія Вайс/Veritas