Зустрічаючись з учасниками літнього дитячого табору у Ватикані, Лев XIV відповів на їхні запитання, застерігаючи від небезпек, пов’язаних з новітніми технологіями, заохочуючи будувати дружбу й розвивати живе спілкування в сім’ях, а також поділився досвідом подорожування.
Про це пише Vatican News.
У перший рік пандемії, влітку 2020 року, щоб відгукнутися на потребу в спілкуванні після кількох місяців, проведених в ізоляції, для дітей ватиканських працівників було організовано літній табір у Ватикані. Ініціатива вкоренилася, й такі табори відтоді проводяться щоліта. В один із днів привітатися з його учасниками приходить Святіший Отець. Не став винятком і цьогорічний захід. У понеділок, 22 червня 2026 р., з учасниками та аніматорами зустрівся Лев XIV. Зустріч відбулася в залі Павла VI, який цими днями перетворився на великий ігровий майданчик. Під час зустрічі Папа відповів на кілька запитань.
Ми – не технороботи
Федеріко, звертаючись до Лева XIV, зауважив, що тут вони розважаються без телефонів, але протягом року «майже неможливо відірватися від екрана». «Часто ми відчуваємо, що цифровий світ трохи полонив нас, і боїмося втратити зв’язок із справжніми друзями або зачинитися у своєму світі. Як нам стати майстрами технологій, використовуючи їх для того, щоб робити прекрасні речі, і при цьому не забувати про друзів, які нас оточують?» – запитав він.
Відповідаючи, Лев XIV зазначив, що «технології можуть бути дуже корисними», але коли перебуваємо разом, «то нема потреби увесь час тримати в руках смартфон чи планшет». І як показує досвід, «не будучи прив’язаними до планшета чи телефона», ми – щасливі. «Дуже важливо формувати дружні стосунки, збиратися разом, грати разом, можливо, навіть вчитися разом як люди, а не як комп’ютери чи машини, не як технороботи. Ми – люди, і контакт з іншими дуже важливий», – наголосив Папа.
Далі Святіший Отець звернув увагу на те, що також і тоді, коли сім’я збирається разом, недобре, коли кожен заглиблений у екран свого ґаджета. Важливо вчитися вести діалог, спілкуватися, а також молитися разом. І навіть якщо можемо мати в смартфоні Святе Письмо, молитви, «Бог хоче заглянути в наше серце, в наше життя». «Тому потрібно бути вільними від цих речей, які в собі можуть бути цікавими, корисними, чимось прекрасним, але потрібно дбати про розвиток нашої людяності через дружбу, спілкування й усі ті речі, якими ви протягом літа займаєтеся тут», – сказав Лев XIV, застерігаючи також від небезпеки потрапити в залежність. Тому потрібно ставити собі обмеження в користуванні ґаджетами й присвячувати час спілкуванню в родині, а також духовному життю, молитві, спільному шуканню Бога.
Приготуватися до подорожі
Мікела, в світлі теми цьогорічного табору «Навколо світу за 80 днів», попросила Святішого Отця, який багато подорожував і пізнав багато віддалених місць і різних людей, поділитися, в чому секрет його подорожей. Відповідаючи, Папа торкнувся попередньої теми. Він зауважив, що колись, подорожуючи, ми вчилися читати паперові мапи. Сьогодні ж вмикаємо навігатор, і вперед. І буває так, що GPS може вивести на помилкову дорогу, через що не можемо дістатися до мети.
«Тому я кажу – також маючи на увазі перше запитання – що важливо не бути надто залежними від технологій. Набагато краще навчитися самостійно мислити, мати критичне мислення, щоб розуміти, куди ми рухаємося в житті, у подорожах чи в будь-чому іншому. Добре вчитися, використовувати здібності, які дав нам Бог! Мені не потребен телефон, якщо мій мозок працює! Так, він може мені допомогти, надати інформацію, але також важливо добре підготуватися до подорожі», – мовив Лев XIV, додаючи, що саме цього він навчився з подорожей: коли хтось вирушає приготованим, то навіть якщо щось піде не так, він знайде вихід. «Бо Бог дав нам чудові здібності», – додав він.
Зустріч завершилася спільним проказуванням молитви «Отче наш», після якої Святіший Отець уділив своє Апостольське благословення.





