És lőn világosság…

Különleges ajándékkal lepték meg az ungvári egyházközséget lelkes aktivisták. A meglepetés nem kizárólag az ungvári egyházközség és a Szent György templomba járók számára okozott örömet, hanem az ungvári lakosoknak is. Saját kezdeményezésként aktiv önkéntesek minőségi éjszakai világítással látták el a Volosin utcán lévő Szent György templomot. Szentháromság vasárnapjára lett ünnepélyesen átadva az ajándék. A fényárban uszó templomot most már esténként csodálhatják a városlakók és az idelátogató vendégek. A projekt munkálatai több szakaszban zajlottak és a világítás technika minden szabályának és előírásának megfelelően szerelték fel a megfelelő világítástechnikát a templom részeire. A projekt megálmodója és megvalósítója Román Bohuslavszki volt. Az ő fotóin láthatjuk a csodásan kivilágított ungvári templomot.