Templombúcsú Rahón

A rahói Nepomuki Szent János Plébániatemplom 2011. május 14-én ünnepelte 186. búcsúját. Az ünnepi szentmise nagy esemény és örömünnep volt nem csak a rahói római katolikusoknak, hanem a vidék magyarságának is.
Az idei ünnepi szentmise főcelebránsa Kinczel István felsővisói plébános volt (Szatmári Egyházmegye). A felsővisói plébánia történelme nagyon összefügg a rahóival, hiszen ebbe a városba is az 1770-es években telepítette Mária Terézia császárnő a zömében római katolikus vallású cipcereket, amivel elkezdődött a római katolikus egyház megszervezése, sőt a két plébániát egyszerre, 1810-ben alapított Klobusiczky Péter szatmári püspök.
Ünnepi szentmisénket jelenlétével megtisztelte Magyarország kijevi nagykövete, Bayer Mihály Úr és felesége, Tóth István beregszászi főkonzul, valamint Budapest-Lipótváros és Deszk testvértelepülések delegációja. Az ünnepi szentmisére zarándokok is érkeztek a környező településekről.
A vendégeket a „Fermata Fúvószenekar” fogadta a templom előtti téren, majd a magyar és az ukrán himnuszok elhangzása után Jaroslav Dumen polgármester köszöntötte az atyákat és a vendégeket.
A szentmise szentbeszédében Kinczel István plébános úr arra hívta fel mindnyájunk figyelmét, hogy akárcsak Nepomuki János idejében, ma is egyszerre van jelen a világban a jó és a rossz, a szent és a bűnös. „Nekünk keresztényeknek az a feladatunk, hogy rajtunk, a mi életünkön keresztül a világban a jó és a szent győzedelmeskedjék, és a Feltámadt Krisztus világosságát mutassuk meg a világnak” – emelte ki az atya szentbeszédében.
Az ünnepi szentmisében az egyházközség fiataljai és családjai körmenetben hozták az oltárhoz az áldozati adományokat. A szentáldozás után ünnepi körmenet volt. A szentmise végén Nosza Vaszil görögkatolikus esperes köszöntötte a testvéregyház nevében az ünneplő rahóiakat. Az ünnepi szentmisét agapé követte a plébánia udvarán. A szentmisénket énekükkel gazdagították az egyházközség ifjúsági és felnőtt kórusai.
Az egyházközség ünnepét emelte, hogy délután 6 órától ünnepi orgonakoncert volt a templomban, amelyen egyházközségünk ifjú tehetségei játszottak klasszikus orgonaműveket.
Istennek legyen hála Nepomuki Szent János hősies hűségért és több évszázados pártfogásáért.

 [imagesizer path=”images/stories/raho-bucsu-2011″ width=”150″ class=”imgsizer”]