Búcsú a benei templomban

a beneu búcsúJúnius 11.-én a benei Jézus Szíve templom búcsúját ünnepeltük. Dupla öröm volt ez számunkra, mivel búcsúval egybekötött templom újramegáldásra is sor került. Hosszú évek után Isten, az Egyház és persze a nagylelkű adamányozók segítségével sikerült felújítani kis templomunkat.

Rég nem látott sokaság vett részt az ünnepen. Majnek Antal megyéspüspök celebrálta az ünnepi szentmisét, egyházmegyénk papjaival együtt. Rávilágított Krisztus ember iránti szeretetére: Jézus szenvedett értünk, hogy megváltson bűneinktől. Tudatában legyünk, hogy Ő mindig velünk van a megpróbáltatásaink idején is. Jézus Szíve tiszteletére buzdított minket, hogy apostolai legyünk az Örömhírnek. A misét körmenet zárta.

Zarándokok busszal érkeztek többek között Beregszászból, Borzsováról, Nagybégányból, Munkácsról valamint a Szőlősi járásból is.benei búcsú

A szentmise után már hagyománnyá vált agapén nagy szeretettel fogadtuk az ideutazókat. A szeretetlakoma a plébánia nagytermében folytatódott, ahol az egyházközség vendégül látta, Majnek Antal megyéspüspököt,egyházmegyénk papjait, Scherczer Károlyt a Magyar Köztársaság beregszászi konzulátusának konzulját,feleségét Scherczerné Schőn Magdolna konzuli ügyintézőt,Orbán Sándor református lelkészt, Szuhán András polgármestet és a községi tanács tagjait,falunk előljáróit.

A búcsú ünnepe nemcsak gyermekkori élményeinket juttatja eszünkbe,a mézeskalács illatát,a nyalóka ízét,de felelevenít bennünk sok olyan dolgot,amelyet hajlamosak vagyunk háttérbe helyezni : a templom Isten háza és mi Isten gyermekei vagyunk,a templom a mi menedékünk,mindig rendelkezésünkre áll,ajtaja nyitva van mindenki előtt. Ezt ünnepeljük ilyenkor és adunk hálát Istennek,hogy van hová fordulnunk, van hol hálát adnunk kegyemi ajándékaiért.

Holozsi Gabriella